ОЙ ВШИТКО МІ, ВШИТКО ВОДИЧКА ЗАБРАВА
Українська народна пісня
Ой вшитко мі, вшитко водичка забрава,
Лем моя миленька на горбку зостава! (Двічі)
Не мам нич, не мам нич з хижи, ні на дворі,
Порожньо в кишени і пусто в коморі! (Двічі)
Не мам нич, не мам нич, лем свою Тереню,
Як прийдут м’ясниці, то ся з ньом оженю. (Двічі)
Куплю єй стриженьки блискучі, як роса,
Жеби не ходила, як дотепер, боса. (Двічі)
Фартушок шовковий, єдвабний кабатик,
Жеби люде знали, же я барз богатий! (Двічі)