ЯК Я ІШОВ З ВЕНГЕР
Українська народна пісня
Як я ішов з Венгер, з Будапешту,
Стрітив я там прекрасну невісту.
Зьвідат на ся: «Де, воячку, ідеш?»
«На кватиру, де стояти буду».
Зьвідат на ся: «Де, воячку, ідеш?»
«На кватиру, де стояти буду».
Буду стояц на тім шарім полю,
Буду чекац на миленьку свою.
Буду чекац, як ся буде свитац,
Будемеся з жовнірами витац.
Буду чекац, як ся буде свитац,
Будемеся з жовнірами витац.
Витай, витай, ци там моя жиє,
Ци там жиє моя стара мати?
Сервус, сервус, але юж не жиє.
Юж сім рочків в чорній земли гниє.
Сервус, сервус, але юж не жиє.
Юж сім рочків в чорній земли гниє.