ЯК Я СИ ЗАСПІВАМ ПОНАД ЯВОРИКИ
Українська народна пісня
Як я си заспівам понад яворики,
Почує мя милий, аж до Гамерики. (Двічі)
Віє вітер, віє в зеленим Бескиді,
Ой давно я била з милим на бесіді. (Двічі)
Ани на бесіді, ани на шептаню,
Принес мі го, Боже, на солодкім спаню. (Двічі)